Brak notatek
Koszyk jest pusty
Wyślij do drukarki
Usuń
RAPORT
ZINTEGROWANY
2018

Wprowadzenie

Narzędzia

W czasach wszechobecnej digitalizacji wykorzystujemy nowoczesne technologie w zarządzaniu, ponieważ jesteśmy firmą nowoczesną. Chcemy wyznaczać kierunki rozwoju i być przykładem tego, że przemysł wydobywczy podąża za technologicznymi i organizacyjnymi trendami

Jesteśmy przekonani, że wykorzystanie najnowszych technologii to właściwy kierunek, który nie tylko zapewni Grupie JSW optymalny rozwój, ale i wyznaczy trend dla całej branży górniczej. Racjonalnie wprowadzane innowacyjne rozwiązania pozwolą rozwijać naszą podstawową działalność. Zmianom w zakresie polityki innowacji sprzyja również rozwijający się w Polsce ekosystem wsparcia innowacji, dający liczne zachęty i narzędzia wspierające inwestycje w obszarze badań, rozwoju i innowacji (B+R+I). Czujemy się zobowiązani nie tylko do uwzględniania w procesie podejmowania decyzji biznesowych ich społecznych i środowiskowych konsekwencji, ale również do poszukiwania i upowszechniania rozwiązań, które pozwolą lepiej zadbać o interesy naszego otoczenia.

Do realizacji projektów o charakterze rozwojowym została powołana w strukturze Grupy JSW dedykowana spółka  – JSW Innowacje. Wizją i misją spółki jest uzyskanie statusu wiodącego na rynku europejskim centrum innowacji dla górnictwa oraz rozwój technologii i systemów zwiększających potencjał i możliwości polskiego przemysłu wydobywczego. JSW Innowacje realizuje projekty w oparciu o przyjętą w połowie 2018 roku Strategię B+R+I, która w kompleksowy sposób opisuje podejście do inicjowania, realizacji, wdrażania pomysłów i projektów innowacyjnych z wbudowanym komponentem badawczym.

Zgodnie z planem finansowym przyjętym w strategii,  Grupa JSW będzie corocznie przeznaczać środki na cele obszaru B+R+I, które będą alokowane do projektów ocenionych jako najbardziej priorytetowe dla realizacji Strategii Innowacji.

W 2018 roku Grupa JSW na obszar związany z badaniami i rozwojem przeznaczyła kwotę 29 699 200 zł,  co  równa się 0,29% wydanych środków do ogółu wydatków.

Dla maksymalizacji efektu i zwiększania skali działań w obszarze innowacji korzystamy również z finansowania zewnętrznego od takich instytucji jak: Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Narodowe Centrum Nauki i inne.

W celu osiągnięcia największej efektywności i jakości podejmowanych projektów badawczo-rozwojowych,  prowadzimy projekty przy współpracy z partnerami zewnętrznymi: naukowcami, badaczami, laboratoriami, instytutami naukowymi, uczelniami wyższymi oraz innowacyjnymi przedsiębiorstwami z sektora wydobywczego i sektorów pokrewnych. W 2018 roku Grupa JSW  nawiązała współpracę z szeregiem najbardziej prestiżowych i liczących się instytucji na świecie w zakresie badań, rozwoju oraz najnowocześniejszych rozwiązań. Przystąpiono do technologicznego programu akceleratora TDA (Technion Drive Accelerator) należącego do renomowanej izraelskiej uczelni, jak również podpisano porozumienia i listy intencyjne m.in. z:

  • jsw-icon-27
    australijską agencją rządową CSIRO

    współpraca w obszarze przeróbki mechanicznej węgla czy analiz petrograficznych składu ziarnowego węgla

  • jsw-icon-43
    australijską firmą Palaris

    w zakresie pilotowego wdrożenia systemu obudowy kotwowej na KWK „Pniówek”

  • jsw-icon-32
    Joy Global (Poland)

    list intencyjny dotyczący przeprowadzenia kompleksowych badań i analiz możliwości zastosowania nowoczesnych, autonomicznych systemów ścianowych w kopalniach

Wyniki wyszukiwania: