Brak notatek
Koszyk jest pusty
Wyślij do drukarki
Usuń
RAPORT
ZINTEGROWANY
2018

Nasze wyzwania i oczekiwania

Narzędzia

Oczekiwania

  • Zdaniem ekspertów w ciągu najbliższych 25 – 30 lat nie uda się zastąpić koksu w procesie wytopu surówki w wielkich piecach. Zapotrzebowanie na stal  wraz z przyrostem populacji sukcesywnie rośnie, co powinno przełożyć się na stabilność popytu na nasz główny produkt – węgiel koksowy.
  • Posiadane przez nas duże zasoby węgla koksowego typu hard wysokiej jakości, długi  okres realizacji zamorskich dostaw  do UE węgla koksowego oraz korzystanie z tzw. renty geograficznej, stanowią fundament do utrzymywania stabilnych i długotrwałych relacji z klientami.
  • Dostęp do nowoczesnych technologii wydobywczych, wysoki poziom kompetencji w zakresie wykonywania robót górniczych w trudnych warunkach powinny przyczynić się do poprawy efektywności działalności wydobywczej i tym samym skutkować wzrostem produkcji do ponad 18 mln ton rocznie w 2030 roku.
  • Uzyskanie niezależności energetycznej poprzez wykorzystywanie gazu koksowniczego i metanu, jak również separacji wodoru z gazu koksowniczego poprzez efektywność działalności.

Wyzwania

  • JSW narażona jest na wahania popytu i podaży na rynku globalnym, jak również na zmiany koniunktury rynkowej w sektorze wydobywczym i stalowym. Jednak dzięki utworzeniu Funduszu Inwestycyjnego Zamkniętego oraz wdrożeniu długofalowej strategii  działania  możemy się lepiej przygotować na okres dekoniunktury i dynamicznie zmieniającego się rynku.
  • Trudny dostęp do złóż, uwarunkowania geologiczne,  występujące zagrożenie metanowe w kopalniach JSW  zmuszają do poszukiwania kolejnych rozwiązań techniczno-technologicznych, zwiększających bezpieczeństwo pracowników oraz wiążą się z potrzebą dodatkowych inwestycji.
  • Prowadzenie dialogu ze społecznością lokalną  i samorządami w celu utrzymania wsparcia i współpracy w związku z prowadzoną działalnością Grupy i niwelowaniem potencjalnych niedogodności dla lokalnych mieszkańców.
  • Sprostanie  regulacjom prawnym odnoszącym się do środowiska naturalnego i korzystania z zasobów naturalnych –  limitowania emisji gazów cieplarnianych oraz planami włączenia metanu do europejskiego systemu handlu uprawnieniami do emisji (ETS) – poprzez zwiększanie wykorzystania metanu i gazu koksowego w silnikach do produkcji energii elektrycznej.

Wyniki wyszukiwania: