- Grupa Kapitałowa JSW
- Nasze otoczenie
- Strategia
- Działalność w roku 2018
- Innowacje
- Zasady zarządzania
- Ryzyka
- Outlook
Misją Grupy JSW jest umocnienie pozycji wiodącego producenta i dostawcy węgla koksowego oraz koksu dla Europy w sposób zapewniający wzrost wartości Spółki z uwzględnieniem oczekiwań Akcjonariuszy.
jest umocnienie pozycji wiodącego i innowacyjnego producenta węgla koksowego i czołowego dostawcy koksu na rynku europejskim, który wyznacza kierunki rozwoju dla całej branży poprzez najwyższe standardy działania w zakresie: jakości oferowanych produktów, innowacji, automatyzacji i informatyzacji ciągu produkcyjnego, bezpieczeństwa pracy i ochrony środowiska.
Jesteśmy przekonani, że budowanie wartości naszej Grupy w oparciu o zasady etyczne i w dialogu z interesariuszami stanowi niezbędny element długofalowej strategii zarządzania.
Jesteśmy przedsiębiorstwem stale uczącym się, czerpiącym z najlepszych praktyk, staramy się być organizacją społecznie odpowiedzialną i wnosić jak najwięcej pozytywnych wartości do relacji z otoczeniem, w którym żyjemy i pracujemy, a przede wszystkim z naszymi klientami, dostawcami, akcjonariuszami oraz pracownikami. Podejście zarządcze do tych kwestii zostało zawarte w Strategii Zrównoważonego Rozwoju na lata 2017-2020, które jest spójne z naszą wizją – umocnieniem pozycji Grupy JSW jako wiodącego producenta węgla koksowego i czołowego dostawcy koksu na rynku europejskim, ale również jako firmy, która wyznacza kierunki rozwoju dla całej branży poprzez najwyższe standardy działania. Strategia Zrównoważonego Rozwoju jako element Strategii całej Grupy JSW opiera się na siedmiu obszarach, które stanowią cele naszych działań.
1.1. Samodzielne inicjowanie projektów lub budowanie partnerstw z biznesem (B2B) i światem akademickim (B2U) w celu rozwijania projektów oraz technologii umożliwiających w coraz lepszy sposób: chronić życie i zdrowie ludzi pracujących w górnictwie (BHP), zmniejszać wpływ prowadzonej działalności na przyrodę i otaczające środowisko, szanować ograniczone zasoby węgla w celu efektywniejszego ich wydobycia i wykorzystania oraz znajdować rentowne zastosowania dla surowców towarzyszących produkcji węgla i koksu (m.in. metan, gaz koksowniczy, skała płonna, wody kopalniane i sól).
1.2. Pozyskiwanie zewnętrznych funduszy na badania z powyższego zakresu w projektach B2B lub B2U (np. NCBR, NFOŚiGW).
2.1. „Zero” wypadków śmiertelnych.
2.2. Ograniczanie liczby wypadków przy pracy (włączając w to pracowników podmiotów zewnętrznych).
3.1. Budowanie kultury organizacji opartej o szacunek dla drugiego człowieka.
3.2. Eliminowanie przypadków związanych z dyskryminacją, mobbingiem, łamaniem praw pracowniczych lub innymi zachowaniami nieetycznymi.
3.3. Eliminowanie przypadków nierównego traktowania kobiet i mężczyzn w organizacji.
4.1. Efektywne wykorzystanie eksploatowanych i opłacalnych w wydobyciu złóż węgla.
4.2. Efektywne wykorzystanie gospodarcze metanu współwystępującego ze złożami węgla.
4.3. Efektywne wykorzystanie gospodarcze gazu koksowniczego.
4.4. Optymalizacja zużycia energii elektrycznej.
4.5. Optymalizacja zużycia paliw.
4.6. Ograniczanie śladu klimatycznego (carbon footprint) i zarządzanie emisjami.
5.1. Zapewnienie bezpieczeństwa najbliższego otoczenia przyrodniczego.
5.2. Zapewnienie bezpieczeństwa i jakości życia mieszkańców lokalnych społeczności.
6.1. Wolumen sprzedaży węgla koksowego
6.2. Wolumen sprzedaży koksu
7.1. Obecność w RESPECT Index