Ład korporacyjny
- List prezesa
- Zarząd
- Rada Nadzorcza
- Walne Zgromadzenie
- Ograniczenia dotyczące wykonywania prawa głosu
- Ograniczenia dotyczące przenoszenia prawa własności papierów wartościowych
- Oświadczenie o stosowaniu ładu korporacyjnego
- Wskazanie stosowanego zbioru zasad ładu korporacyjnego
- Wskazanie zasad ładu korporacyjnego, od których odstąpiono
- Opis zasad zmian Statutu Spółki
- Polityka informacyjna Spółki oraz komunikacja z rynkiem kapitałowym
Schowek
- Dodaj do schowka
- Zobacz schowek
Andrzej Karbownik
Studia na Wydziale Górniczym ukończył w 1970 r. Stopień naukowy doktora uzyskał w roku 1978 a doktora habilitowanego w 1987 roku. Tytuł naukowy profesora otrzymał w roku 1999. Od początku swojej kariery naukowej nieprzerwanie związany z Politechniką Śląską, na której jest zatrudniony od 1970 r.
Początkowo związany był z Wydziałem Górniczym, gdzie pełnił funkcję zastępcy dyrektora Instytutu Projektowania Budowy Kopalń i Ochrony Powierzchni a następnie kierownika Zakładu Projektowania i Restrukturyzacji Kopalń. Od roku 1997 związany jest z Wydziałem Organizacji i Zarządzania w Zabrzu, gdzie pełnił funkcję kierownika Katedry Zarządzania Przedsiębiorstwem i Organizacji Produkcji. Obecnie jest dyrektorem Instytutu Zarządzania i Administracji. W latach 2002-2008 pełnił funkcję dziekana Wydziału Organizacji i Zarządzania. Od roku 2008 sprawuje funkcję Rektora Politechniki Śląskiej.
Był wiceprezesem, a następnie w latach 1993-1996 i 1997-2000 prezesem zarządu Państwowej Agencji Restrukturyzacji Górnictwa Węgla Kamiennego w Katowicach. W latach 2000-2001 był także wiceministrem gospodarki w rządzie prof. Jerzego Buzka, jednym z autorów programu restrukturyzacji górnictwa węgla kamiennego w Polsce.
Pełni funkcję prezesa Rady Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii w Zabrzu. Jest przewodniczącym Rady Konsultacyjnej Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach, a także członkiem Komitetu Górnictwa PAN.
Jest autorem 336 publikacji naukowych, 81 opracowań naukowo-badawczych oraz 92 ekspertyz dla przemysłu. Kierował 5 projektami badawczymi finansowanymi przez MNiSzW (KBN). Wykładał m.in. na Politechnice w Madrycie oraz w Wyższej Szkole Górniczej w Madrycie. Był stypendystą Fundacji Humboldta w Wyższej Szkole Górniczej w Bochum. Wypromował 8 prac doktorskich. Opracował i prowadzi wykłady z zakresu projektowania inżynierskiego, restrukturyzacji przemysłu i przedsiębiorstw oraz zarządzania projektami. Jest redaktorem naczelnym branżowych czasopism: „Wiadomości Górnicze”, „Karbo”, „Budownictwo Górnicze i Tunelowe” oraz kwartalnika naukowego „Organizacja i Zarządzanie”. W maju 2010 roku otrzymał tytuł Doktora Honoris Causa Uniwersytetu w Oviedo.