Ład korporacyjny
- List prezesa
- Zarząd
- Rada Nadzorcza
- Walne Zgromadzenie
- Ograniczenia dotyczące wykonywania prawa głosu
- Ograniczenia dotyczące przenoszenia prawa własności papierów wartościowych
- Oświadczenie o stosowaniu ładu korporacyjnego
- Wskazanie stosowanego zbioru zasad ładu korporacyjnego
- Wskazanie zasad ładu korporacyjnego, od których odstąpiono
- Opis zasad zmian Statutu Spółki
- Polityka informacyjna Spółki oraz komunikacja z rynkiem kapitałowym
Schowek
- Dodaj do schowka
- Zobacz schowek
Alojzy Nowak
Profesor nauk ekonomicznych (2002), dziekan Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego (od 2005 r.), kierownik Katedry Gospodarki Narodowej oraz Zakładu Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych na Wydziale Zarządzania UW oraz Katedry Finansów w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Przewodniczący Rady Naukowej Centrum Europejskiego Uniwersytetu Warszawskiego.
Absolwent studiów w zakresie bankowości i finansów w University of Exeter w Wielkiej Brytanii oraz studiów w zakresie ekonomii w University of Illinois at Urbana Champaign w Stanach Zjednoczonych i w FreeUniversity of Berlin w Niemczech.
Członek Komitetu Badań Naukowych Narodowego Banku Polskiego oraz członek komitetu doradczego NewConnect działającego przy zarządzie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.
Jego zainteresowania naukowe koncentrują się wokół bankowości, międzynarodowych stosunków gospodarczych, zarządzania ryzykiem na rynkach finansowych. Rozprawa doktorska poświęcona była polityce pieniężnej, a rozprawa habilitacyjna finansom i bankowości.
Autor ponad 170 publikacji naukowych na temat procesów integracji regionalnych i unii walutowych, inwestycji zagranicznych, koniunktury gospodarczej, bankowości i międzynarodowych stosunków gospodarczych wydanych przez polskie i zagraniczne wydawnictwa i czasopisma naukowe. Członek rad programowych i kolegiów redakcyjnych licznych polskich i zagranicznych czasopism naukowych, w tym „Gazety Bankowej”, „Journal of InterdisciplinaryEconomics”, „Cross Cultural Management”, „Yearbook on PolishEuropeanStudies” oraz „Problemów Zarządzania” i innych.
Wykładowca m.in. takich przedmiotów jak: bankowość, bank komercyjny, pieniądz i rynki pieniężne, analiza ekonomiczna Unii Europejskiej, finanse Unii Europejskiej na polskich i zagranicznych uczelniach - w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech i Rosji.
Laureat wielu nagród za osiągnięcia naukowe, w tym .in.. nagród Ministra Edukacji Narodowej za książkę „Banki a gospodarstwa domowe – dynamika rozwoju” oraz książkę „Unia Europejska – szansa czy dla Polski”.
Kierownik grantów Unii Europejskiej, NATO i KBN.