Ponadto w ciągu dziewięciu miesięcy 2010 roku Spółka przelała na konta Urzędów Skarbowych 148,9 mln złotych podatku dochodowego od osób prawnych oraz 68,4 mln złotych wpłaty z zysku.
Część pieniędzy wpłaconych z tytułu podatków dochodowych trafia później do gmin i powiatów w ślad za ich mieszkańcami. Gminne budżety zasiliło także 26,7 mln złotych podatku od nieruchomości i środków transportowych (w tym 4,3 mln zł spornego podatku od wyrobisk górniczych) i prawie 11,9 mln złotych opłaty eksploatacyjnej. Pozostałe 7,9 mln złotych opłaty eksploatacyjnej spółka przekazała Narodowemu Funduszowi Ochrony Środowiska.
Znaczącą pozycję kosztową stanowiły też wpłaty na Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych - do końca września było to 14,7 mln złotych. Kolejne 527 mln złotych pochłonęły składki przekazane Zakładowi Ubezpieczeń Społecznych, a 0,8 mln złotych opłaty ekologiczne.
Podatki i opłaty odprowadzone już w tym roku przez Jastrzębską Spółkę Węglowa były wyższe niż rok wcześniej, gdy wyniosły miliard złotych, o przeszło 400 mln złotych - przede wszystkim ze względu na wzrost przychodów ze sprzedaży węgla, a co za tym idzie kilkakrotnie wyższy podatek VAT.