Drugi dzień konferencji został poświęcony nowoczesnym systemom ścianowym i wydobywczym oraz nowym rozwiązaniom w układach hydraulicznych. Konferencja pozwala na wymianę doświadczeń przedstawicieli nauki oraz praktyków górnictwa. To ogromna wartość edukacyjna i prorozwojowa, którą trudno przecenić.
– W dotychczas wygłoszonych referatach zaprezentowano osiągnięcia oraz ciekawe rozwiązania naukowe i inżynieryjne z zakresu górnictwa ogólnoświatowego, które być może staną się fundamentem kolejnych, nowych pomysłów. Ponadto, współpraca z partnerem konferencji – Narodowym Instytutem Badawczym Hydrauliki i Pneumatyki w Bukareszcie – nadała szerszy, a zarazem bardziej praktyczny wymiar tej wymianie doświadczeń – ocenia Aldona Urbanek z JSW Szkolenie i Górnictwo.
Specjaliści nie tylko z Bukaresztu, ale również polskich uczelni i instytutów naukowych, a także działów technicznych spółek oraz firm wdrażających zaawansowane systemy, zaprezentowali dziś 20 referatów. Prelegenci zwracali szczególną uwagę na tematy związane z rozwojem i inwestycjami zwiększającymi bezpieczeństwo pracowników.
– Trwająca konferencja jest ważnym wydarzeniem dla naszej spółki, która zgodnie z przyjętą Strategią Rozwoju poszukuje i wdraża innowacyjne rozwiązania przyczyniające się do wzrostu efektywności i bezpieczeństwa prowadzonych robót górniczych – mówi Waldemar Stachura, dyrektor Biura Strategii i Optymalizacji Procesów w Jastrzębskiej Spółce Węglowej. – Konferencja jest też doskonałą okazją do wymiany doświadczeń w zakresie nowatorskich rozwiązań, w szczególności dla młodej kadry inżynieryjnej. To także okazja dyskusji oraz implementacji najlepszych światowych rozwiązań w kopalniach JSW – podkreśla dyrektor Stachura.
Ze względów bezpieczeństwa konferencja została zorganizowana za pośrednictwem Internetu. Zapraszamy również jutro do udziału w ostatnim dniu Międzynarodowej Konferencji Naukowo-Technicznej.