Ikona BIP Ikona Portal Pracownika Ikona poczty Facebook Twitter Instagram Youtube Linkedin RSS Ikona szukania PLEN

Ośrodek w Harszu sprzedany

Jastrzębska Spółka Ubezpieczeniowa, należąca do grupy kapitałowej JSW, sprzedała ośrodek wypoczynkowy Dargin na Mazurach.

Udało się go sprzedać  w drodze przetargu, który został przeprowadzony 20 grudnia. Do podpisania aktu notarialnego doszło w piątek, 18 stycznia. Ośrodek został sprzedany za 990 tysięcy złotych netto. Kupił go miejscowy biznesmen, który zamierza utrzymać dotychczasowy profil działalności.

Od roku 2000 ośrodek był własnością Jastrzębskiej Agencji Turystycznej, do której został przekazany aportem, podobnie jak wiele innych obiektów socjalnych i wypoczynkowych wybudowanych kiedyś przez kopalnie należące do Jastrzębskiej Spółki Węglowej SA. W marcu 2012 roku JAT został połączony z Jastrzębską Spółką Ubezpieczeniową, która – poza Harszem - stała się właścicielem dwóch nadmorskich ośrodków wypoczynkowych – Diamentu w Pobierowie i Neptuna w Sianożętach oraz Jastrzębiej Turni w Zakopanem.

Ośrodek wypoczynkowy Dargin położony jest w miejscowości Harsz w powiecie węgorzewskim nad brzegiem malowniczego Jeziora Dargin wchodzącego w skład Systemu Wielkich Jezior Mazurskich na szlaku żeglarskim Giżycko – Węgorzewo. Nieruchomość składa się z pięciu działek o łącznej  powierzchni ponad 0,78 ha oraz budynku hotelowego, w którym znajduje się 25 pokoi z 80 miejscami noclegowymi, kawiarnia i świetlica z kominkiem.

Organizowano w nim wczasy rodzinne, kolonie dla dzieci, obozy żeglarskie i wczasy dla miłośników wędkowania na mazurskich jeziorach.

W ciągu ostatnich dwóch lat kilkakrotnie podejmowano próby sprzedaży ośrodka, niestety bez powodzenia ze względu na zastój na rynku  nieruchomości. Pozostałych obiektów wypoczynkowych JSU nie zamierza sprzedawać, będą modernizowane i rozbudowywane.

Inne aktualności

Węgiel koksowy w centrum przemysłowej transformacji

Podczas XVII Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach Adam Rozmus, zastępca prezesa zarządu JSW ds. technicznych i operacyjnych zabrał głos w debacie o przyszłości przemysłu wydobywczego. Paneliści dyskutowali między innymi o miejscu węgla koksowego w…

W Zofiówce zakończono głębienie szybu

W kopalni Borynia-Zofiówka-Bzie w Ruchu Zofiówka zakończono głębienie szybu IIz do głębokości 1104,68 m. To bardzo ważna inwestycja dla zakładu z punku widzenia budowy nowego poziomu 1080.

Puchar Polski wrócił do JSW Jastrzębskiego Węgla

Po 15 latach przerwy siatkarze ponownie sięgnęli po TAURON Puchar Polski, pokonując w finale w Krakowie Aluron CMC Wartę Zawiercie 3:1. Po wielkim sukcesie drużyna pojawiła się z pucharem w siedzibie JSW – tytularnego sponsora, gdzie świętowała zdobycie trofeum.

JSW SA złożyła wniosek do Ministerstwa Klimatu i Środowiska o zwrot składki solidarnościowej

JSW SA w piątek 11.04.25r. wystąpiła z wnioskiem o zwrot składki solidarnościowej w wysokości 1,6 mld zł zapłaconej w 2023 r. i dopłaconej w 2024 r. Jest to efekt przeprowadzonej wnikliwej analizy przepisów, które nałożyły na Spółkę obowiązek odprowadzenia tej daniny.

Kopalnia Budryk gościła najlepszych uczniów szkół kształcących w zawodach górniczych

Promowanie kultury bezpieczeństwa wśród młodzieży, edukacja w zakresie prawa pracy i zasad BHP, a także zwrócenie uwagi na znaczenie górnictwa dla regionu i gospodarki – to główne cele konkursu „Bezpieczny krok z BHP do górnictwa”, którego finał odbył się dziś (11.04.)…

Nowe ściany w kopalni Pniówek

W kopalni Pniówek uruchomiono dwie nowe ściany o łącznych zasobach około 1,4 mln ton węgla koksowego o bardzo dobrych parametrach.

Więcej aktualności